Rigácsi Evangélikus Leányegyház

Rigácsi Evangélikus Leányegyház
Tanévnyitó istentisztelet - 2005.

Tanévnyitó istentisztelet - 2005.

A 2005. esztendő elején megtartott ökumenikus imaheti alkalom lendületet adott a római katolikus és az evangélikus hívek közeledésének. Akkor a római katolikus gyülekezet hívta templomába a maroknyi evangélikus közösséget.

Úgy határoztunk, hogy a tanév kezdetén *(2005. szeptember 4-én)* az evangélikus templomban látjuk vendégül katolikus testvéreinket, hogy Isten nevének segítségül hívásával kezdjük a közös munkát.

A nagy eseményt izgatott készülődés, szervezés előzte meg. (Isten csodálatosan terelgette kicsiny népét: úgy alakult ugyanis, hogy az evangélikus gyülekezet gondnokának felesége vállalta el a római katolikus közösség gondnoki tisztségét, így egy kézben futottak össze a szálak.)

**Rosta Béláné** már több éve lelkesen szervezi az ünnepi alkalmakat, különösen a gyermekek karácsonyi műsorát. Felekezetre való tekintet nélkül hívja őket a közös szolgálatra.

Most is ő szólította meg a fiatalokat, adta nekik a felolvasásra szánt szövegeket: bibliai igéket, imádságokat. Volt olyan a legkisebbek között, aki nemcsak olvasta, hanem fejből meg is tanulta a zsoltárt.

A zalagyömörői római katolikus plébános - **Komáromi Ferenc** - teljes nyitottsággal fogadta el evangélikus istentiszteleti rendünket, sőt a harmóniumon is az ő kántora szolgált. Az énekeket úgy választottuk ki, hogy mindkét felekezet tagjai be tudjanak kapcsolódni a liturgiába.

Az általános bűnbánati szertartás felkínálta mindenki számára az úrvacsora szentségével való élés lehetőségét is. Sokan jöttek az oltárhoz, hogy magukhoz vegyék a szent jegyeket - ki így, ki úgy - saját hagyományai alapján.

A konfirmáció, vagy első áldozás előtt álló gyermekeket pedig mennyei Atyánk áldásával indítottuk el az új tanévre.

Istennek legyen hála, hogy a már-már elnéptelenedő templom újra megtelt éneklő, imádkozó, igehallgató hívekkel. *Régóta nem láttak ezen a helyen 60 embert együtt!*

**Az istentisztelet perselypénzét - egyházunk rendje szerint - szórvány gyülekezetek megsegítésére gyűjtöttük. 10 000 Ft-ot továbbítottunk a Veszprémi Evangélikus Egyházmegye pénztárába.**

Soli Deo gloria!

Adományok
Gyors hírek
Ökumenikus imahét - 2005.
Ökumenikus imahét - 2006.
Ökumenikus imahét - 2007.
Szolgálatok
Szupplikáció
Tanévnyitó istentisztelet - 2006.
Rigács története
Templom-renoválás
Archivum

© Magyarországi Evangélikus Egyház, Internet Munkacsoport, 2003.
Az adatok kereskedelmi célra nem használhatók. Minden jog fenntartva.