Rigácsi Evangélikus Leányegyház

Rigácsi Evangélikus Leányegyház
Szupplikáció

Rigácsra ritkán jutnak el a teológusok. Idén viszont a szupplikáció időpontját úgy alakítottuk, hogy községünkbe is ellátogathasson a lelkészi szolgálatra készülő fiatal testvérünk.

A kis gyülekezet - létszámához képest - népes csapata várta **Győri Veronika Ágnes** igehirdetését. A liturgikus szolgálatot **Vető István** végezte, aki egyúttal a kántori teendőket is ellátta.

Az ősi templom dermesztő levegőjén át is érezhettük Veronika személyes bizonyságtételének melegségét, amikor Gondviselő Istenünk kegyelméről és szeretetéről prédikált Ézs 50,4-10 alapján.

Az istentisztelet után lehetősége nyílt arra, hogy a kicsiny közösség néhány tagját is meglátogassa, és megtapasztalja, milyen örömöt jelent egy csendes, elszigetelt falu idősebb és fiatalabb lakói számára is, ha ajtót nyit rájuk lelkipásztoruk.

Isten áldja meg Veronika felkészülését és egész életen át tartó szolgálatát!

Adományok
Gyors hírek
Ökumenikus imahét - 2005.
Ökumenikus imahét - 2006.
Ökumenikus imahét - 2007.
Szolgálatok
Tanévnyitó istentisztelet - 2005.
Tanévnyitó istentisztelet - 2006.
Rigács története
Templom-renoválás
Archivum

Veronika a rigácsi szószéken
Szolgálattevők

© Magyarországi Evangélikus Egyház, Internet Munkacsoport, 2003.
Az adatok kereskedelmi célra nem használhatók. Minden jog fenntartva.